top of page

Av. Özgün Altop,LL.M

COTYORA Hukuk Bürosu'nun  İtalya Hizmetlerinden sorumlu bulunan, Av. Özgün Altop Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2009 yılında mezun olmuştur. Ankara Barosuna kayıtlı ve Milano Ticaret Odası bünyesindeki Yeminli Tercümanlar Odasına Türkçe-İtalyanca dillerinde yeminli tercüman olarak kayıtlıdır. 2011 yılında Torino Üniversitesi bünyesinde Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO) ve Dünya Çalışma Örgütü’nün (ILO) Uluslararası Eğitim Merkezi tarafından organize edilen Fikri Mülkiyet Hukuku Master programını (LL.M.) tamamlamıştır.

 

Milano’da bulunan Türk İtalyan Derneği’nin (Italian-Turkish Association-ITA) Başkan Yardımcısı ve Ankara’da eski diplomatlar ve devlet erkanları tarafından kurulan  Uluslararası Ticaret Derneği’nin İtalya temsilcisidir. 

 

Türkiye’de ve İtalya’da bulunan önde gelen hukuk bürolarında çalışmış olup, İtalya’da Studio Legale Franzosi & Associati ve Studio Legale Sanzo & Associati Hukuk Büroları ile çalışmıştır.

 

Ticaret hukuku alanında hukuki danışmanlık sağlamakta olup, özellikle İtalya’da doğrudan veya dolaylı yatırım yapmak isteyen Türk firmalarına ve Türkiye’ye yatırım yapmak isteyen İtalyan firmalarına hizmet sunmaktadır.

 

Uzmanlık alanları başında uluslararası sözleşmelerin İtalyan ve Türk Hukukuna uygunluklarını uluslararası normlar çerçevesinde denetlemek, bu ilişkiden dolayı ileride doğabilecek olası ihtilafları göz önüne alarak gerekli hükümleri derç etmek yer almaktadır. Yetkili mahkemenin İtalyan Mahkemeleri olduğu ancak uygulanacak hukukun Türk Hukuku olduğu durumlarda da özellikle Türk Ticaret ve Borçlar hukuku hakkında davaya sunulacak görüşleri hazırlamaktır. 

 

İtalya’da şirket kurma, birleşme ve devralma, temsilcilik ofisi veya şube açma, müteakiben çalışma ve oturum izinleri alma işlemleri uzmanlık alanıdır.

 

Ayrıca İtalyan yabancılar hukuku, göçmenlik mevzuatı çerçevesinde oturum izinleri ve vatandaşlık alınması amacıyla danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Türk firmalarının İtalyan firmalardan olan alacaklarının tahsilat sürecinde yardımcı olmaktadır. İtalyan Mahkemeleri huzurunda İtalyanca-Türkçe dillerinde yeminli tercümandır.

0 (1).jpg
bottom of page